מתוך תקנות הבטיחות בעבודה (עבודה בגובה), תשס"ז -2007 :
"רשת בטיחות" – רשת שתפקידה לבלום נפילת עובד מגובה המותקנת בתוך מבנה או מיתקן, לפי הענין, מתחתיו או סביבו, אשר מעליה מתבצעת עבודה בגובה.
"אזור סכנה" – אזור שמתבצעת מעליו עבודה בגובה, עבודת גלישה או טיפוס תרנים, שאליו עלולים ליפול חלקים כלשהם ולהסב נזק לנפש או לרכוש

חברת "אוקטיפוס"  מתמחה ביבוא והתקנה של פתרונות בטיחות חדשניים עבור פרויקטים בתחום הבניין כגון רשתות בטיחות.

רשת בטיחות – אמצעי חדיש ליצירת מעטפת בטיחות העשויה בדרך כלל מחבלי פוליאתילן בדחיסות גבוהה הקשורים ביניהם בקשרים מיוחדים אשר יוצרים תאי רשת בגדלים הרצויים. הרשת מונעת מעבר חפצים דרכה ובעלת יכולת עמידות גבוהה מאוד נגד היקרעות. רשתות הבטיחות שלנו, עומדות בתקן האירופאי המחמיר EN-1263-1, ניתנות להתקנה בדרכים שונות ומגוונות לפי אילוצי אתר הבנייה ואופי העבודה.

שימושים:

יתרונות רשתות ההגנה למניעת נפילות מגובה אל מול מערכות הגנה אחרות :

  1. רשת אחת מגינה על מס' רב של פועלים.
  2. רשת הגנה מייתרת את הצורך ברתמה ומערכות הגנה אחרות, המחוברות לעובד.
  3. רשת הגנה המותאמת גם להגנה מפני נפילת חפצים, משלבת מס' צרכים בפתרון אחד.

רוב הרשתות המשמשות בבניינים הן רשתות הצללה לצורכי הסתרת הפעילות הנעשית סביב המבנה ומניעת פיזור אבק לסביבה. הרשתות הללו:

  1. חלשות מאוד
  2. מאבדות במהירות את עמידותן
  3. אינן מגינות על הפועלים מפני תאונות נפילה
  4. אינן מגינות מפני נפילת חפצים כבדים מגובה.

אתרי בנייה עלולים להיות מסוכנים לפועלים ולעוברי האורח באותו אזור.

יותר ממחצית תאונות העבודה בישראל הן תאונות נפילה מגובה המסתיימות במוות. לכן, אנו מספקים לאתרי הבנייה אמצעי בטיחות עמיד לטווח הארוך אשר מונע פגיעות בנפש וברכוש.

קיים מגוון רב של רשתות בטיחות לאתרי בניה אשר ניתן להזמינן לפי דרישות מותאמות אישית :

  1. רשת בטיחות אנכית  רשת בטיחות המותקנת בצורה אנכית וצמודה למבנה. המטרה למנוע נפילתם של אנשים או חפצים – ניתן להזמין בהתאמה אישית
  2. ניתן גם להתקין רשת בטיחות אנכית במרחקים שונים מהמבנה. ההתקנה תתבצע בהתאם לקונסטרוקציה עליה תותקן, באופן אשר יתחום את אזור הבניה. המטרה היא למנוע נפילות או זריקות חפצים מעבר לרשת (מחוץ לשטח הבניה) העשויים לפגוע בעוברי אורח או רכוש הנמצא בסביבה. הרחקת הרשת מהמבנה מאפשרת בנוסף גם עבודה על חזיתות המבנה באמצעות פיגום תלוי, מעליות וכדומה.
  3. רשת בטיחות אופקית  רשת בטיחות המותקנת על קונסטרוקציית עמודי מתכת או קורות קונזוליים במטרה לבלום את נפילתם של אנשים או חפצים מגובה באזור של בנייה.

בלימה חכמה ואפקטיבית לסביבת בנייה מוגנת:

כאשר מסתמכים על משטח קשיח לבלימת נפילות באתר בנייה, ההגנה שמתקבלת אינה מקסימלית. כאשר חפץ נופל – האנרגיה הקינטית שלו עלולה לגרום לו לחדור את המשטח הקשיח, ליצור בו חור ולהמשיך ליפול. לחלופין, יכול לגרום לניפוץ החפץ ונפילת הרסיסים (במקרה של חפצים כבדים ושבירים, כגון בלוק בטון).

רשת ביטחון, לעומת זאת, סופגת את האנרגיה הקינטית הזו, שוקעת ובולמת את נפילת החפץ או חלקיו מבלי לנתר אל מחוץ לגבולות הרשת.

איכות, מקצועיות, אחריות

רשתות הבטיחות מותקנות על ידי צוותים מקצועיים ומיומנים בעלי כל ההסמכות והתעודות הנדרשות לעבודות מסוג זה. כל צוות מפוקח על ידי מנהל מקצועי בכיר בגלישת מעטפת. אוקטיפוס עובדת אך ורק עם רשתות מתקדמות שעברו בדיקות חוזק במכון התקנים הישראלי, המצטיינות בעמידות לטווח ארוך ונבנות בהתאם למשקל הדרוש לנשיאה – החל מ-500 ק"ג ועד 2.4 טון (בהתאם לסוג הפרויקט ורשת הבטיחות הנדרשת).

בנוסף לרשתות הבטיחות, באפשרותנו להתקין רשת מסוג נוסף. הרשת צפופה יותר, ומיועדת ללכידת חפצים וחומרים קטנים כמו נוזל בטון, חצץ, מסמרים ועוד. 

החברה מעמידה לרשות כל לקוחותיה את הידע והניסיון הרב שצברה מיום היווסדה. אנו רואים חשיבות רבה במתן שירות אישי, אמין, ויעיל.

עבודה איכותית מובטחת תוך שמירה על לוח זמנים שנקבע.

נשמח לעמוד לרשותך ולהתאים עבורך את המענה הטוב ביותר והבטוח ביותר.

בברכה

 

ארי טלברג

אוקטיפוס בע"מ

אסור בתכלית האיסור להתפשר על בטיחות עובדיך – אין חלופה לחיי אדם